מאורע מבהיל

שלח תגובה
חוקר
הודעות: 3
הצטרף: 09 ספטמבר 2022, 10:43
%1$s נתן לייק: 2 times

מאורע מבהיל

שליחה על ידי חוקר »

בתשורה מדהימה של משפחות סלונים - ריבקין, שיצאה לאור לפני מספר ימים, מופיע מאורע מבהיל שהתרחש בהתוועדות וישלח תשמ"ו אצל הרבי מתוך יומן, וז"ל (עמ' 36):

"הרש"ג ניגש לאחרי המאמר עם בקבוק משקה כשלאחוריו עומד הר"ב שי' יוניק עבור הדינער דתו"ת הנערך ביום א' פ' וישב, והתחיל לשאול משהו כשהוא כנראה בוכה קצת ואדום. פתאום השתנו פני אד"ש ונהיו אדומים והתחיל לצעוק בקול גדול וחזק אשר במקומי שמעתי כמה אותיות, ואילולא שהעולם ניגן בחוזק אז היו הדיבורים נשמעים בקינגסטון עוו. וגם את דיבורי הרש"ג שי ' שמעתי אני (ע"י מישהו שאמר לי) עד-כדי-כך קלטתי המילים "אן אחריות". ותנועות ידיו הק' הלכו והתגברו, ובאמצע ניסה הרש"ג להרגיע (כביכול) את כ"ק אד"ש אבל אד"ש הגבי' ידו הק' )ביחד עם ידו של הרש"ג שי') וממש המתיחות גברה והלכה מתי יסתיים ציור המבהיל שכזה, פשוט כפשוטו מבהיל אשר א"א לתאר זאת עלי נייר. פני אד"ש היו אדומים וגם של הרש"ג שי', המזכירות נשכו שפתים לנוכח מחזה שכזה [...] פשוט המצב הוא מאד מאד נוגע לכ"ק אד"ש. כ"ז הי' לערך 10 דקות, ולבסוף לקח אד"ש המטפחת שאחזה כל הזמן בידו הק' ניגב השפתיים וזרקה )פשוט כפשוטו( והגיעה עד לסוף השולחן כנגדו (היינו כנגד מאיר שי' הרליג שם כו').

[השקו"ט שהלכה שמה, מסתמא שמעת און עס גייען ארום שמועות אשר אין לדעת מי נכון או לא, דבר ברור שהי' שביקש ברכה עבור ח. ואד"ש לא רצה, וגם הרש"ג שי' פחד בקשר לאמירת העדות ואד"ש אמר לו שבכחו ויכלתו לעשות זאת לאריכות ימים ושנ"ט לו]."

והנה בפשטות הכוונה היא שהרש"ג ביקש ברכה עבור אשתו חנה (שהייתה מאושפזת אז בבית הרפואה) והרבי לא הסכים לתת ברכה, והרש"ג גם פחד שעדותה במשפט (נגד הרבי) יזיק לה, ועל אמר הרבי "שבכחו ויכלתו לעשות זאת לאריכות ימים ושנ"ט לו".
ואשמח לשמוע את דעתם המשתמשים בנידון.
י.כספי
הודעות: 42
הצטרף: 18 ינואר 2022, 09:16
Has thanked: 21 times
%1$s נתן לייק: 22 times

Re: מאורע מבהיל

שליחה על ידי י.כספי »

לענ"ד הכוונה לעדות של רש"ג במשפט (שביקש ברכה שלא יצטרך להעיד), וע"ז הרבי ענה כנ"ל, כי הרצון היה שהוא דווקא ילך להעיד [גם בעבר שמעתי/קראתי שהרבי צעק עליו בעניין זה של עדותו במשפט, עם עוד כמה ביטויים מבהילים]
שלח תגובה