אחדות התמימים

שמחות אנ"ש
דודעלע
Has thanked: 105 times
%1$s נתן לייק: 104 times

Re: אחדות התמימים

שליחה על ידי דודעלע »

איצקוביץ כתב: 13 ספטמבר 2022, 08:02 בינתיים בקבוצה יש אחדות מוחלטת בחדר האוכל.
כולם אוכלים את אותם השניצלים
גם בתשרי ברובשקין תמצא את כולם ללא מחיצות.. הנה לנו הדרך לאחדות

או בנוסח פינת החי במנגינת 'ניעט נייט ניקאוו'
'כן, כן גם אני
משיחיסט ביום שני
כי יש אוכל, אוכל בחינם!!'
איצקוביץ
Has thanked: 2 times
%1$s נתן לייק: 13 times

שליחה על ידי איצקוביץ »

לענייננו, אין הבדל בין לאכול שניצל ביחד (בחדר אוכל)
לבין לאכול קרקר ביחד (בהתוועדות)
איצקוביץ
Has thanked: 2 times
%1$s נתן לייק: 13 times

שליחה על ידי איצקוביץ »

דודעלע כתב: 13 ספטמבר 2022, 12:47
איצקוביץ כתב: 13 ספטמבר 2022, 08:02 בינתיים בקבוצה יש אחדות מוחלטת בחדר האוכל.
כולם אוכלים את אותם השניצלים
גם בתשרי ברובשקין תמצא את כולם ללא מחיצות.. הנה לנו הדרך לאחדות

או בנוסח פינת החי במנגינת 'ניעט נייט ניקאוו'
'כן, כן גם אני
משיחיסט ביום שני
כי יש אוכל, אוכל בחינם!!'
תיתי לי
Has thanked: 9 times
%1$s נתן לייק: 20 times

שליחה על ידי תיתי לי »

דודעלע כתב: 02 פברואר 2022, 23:16 לגבי ר' יואל.
אשר כל המשפיעים כאין נגדו ואפס משקל לדבריהם כנגד דבריו, ולהיות תפוס בהשכלה עד שכל המחדו"מ יהיו פועל יוצא שלה בלי להתפעל משום דבר, פשוט כי הוא לא תופס מקום.
ניכר כי מר לא מכיר את ר”י ולא קרא ולא שנה דבריו מעולם (איני מתכוון ברפרוף שטחי עד בלתי ניכר, כפשוט) אלא ניזון הוא משמועות של כלים ריקים ותל”מ (שמועות באותה הרמה והסגנון שמעתי בש”א - ש”ב בישי”ק).
פליאני היאך יכול לטעון הוא ש”העמיק” בשיחות העמוקות ביותר הלא הם השיחות האחרונות של כ”ק אדמו”ר וגילה דברים שאף אחד (לכאורה כולל הרי”כ) לא גילו..

ולגופו של ענין: ברור ופשוט שרובם של החסידים משני צידי ה’מתרס’ רוצים באחדות, כרצונו של כל אדם ישר לא כ”ש יהודי ולא כ”ש וק”ו חסיד ליובאוויטש. ולא לדורנו נועד מכתבו של הרי”כ, עכ”פ לא בחריפות שכזו.

מכתבו של ר’ יואל הוא נגד אנשים ספציפיים ביותר, שאז הם בלטו מאוד, והם העסקנים שדאגו ליצור חברה הנקראת ”משיחסטית”, ולדעתו העסקנים האלו פעלו מתוך אינטרס אישי, הם תפסו אנשים תמימים (משום מה רואני שהשורה הזו במכתב התפספסה במהלך הדיון) - המרכיבים בעצם את רובה של התנועה המשיחיסטית כיום - ועל ידם הם מינפו את האינטרס האישי אותו הם רצו להפיק.
את אותם העסקנים הרי”כ גינה בחריפות ובצדק, וכמובן ופשוט לא את רוב חברי התנועה היראים ושלמים, שסה”כ - לדעת הרי”כ - טעו מתוך תמימות.

לסיכום העניין: המכתב לא נגע לרוב חברי התנועה ה”משיחסטית” דאז אלא לעסקנים שבהם, ובמצב השורר כיום בליובאוויטש ת”ל, המכתב נוגע הרבה פחות גם מאז, ולא משם נביא ראיה לכל צד שהוא.
דודעלע

שליחה על ידי דודעלע »

תיתי לי כתב: 16 אוקטובר 2022, 03:37
אשר כל המשפיעים כאין נגדו ואפס משקל לדבריהם כנגד דבריו, ולהיות תפוס בהשכלה עד שכל המחדו"מ יהיו פועל יוצא שלה בלי להתפעל משום דבר, פשוט כי הוא לא תופס מקום.
ניכר כי מר לא מכיר את ר”י ולא קרא ולא שנה דבריו מעולם (איני מתכוון ברפרוף שטחי עד בלתי ניכר, כפשוט) אלא ניזון הוא משמועות של כלים ריקים ותל”מ (שמועות באותה הרמה והסגנון שמעתי בש”א - ש”ב בישי”ק).
פליאני היאך יכול לטעון הוא ש”העמיק” בשיחות העמוקות ביותר הלא הם השיחות האחרונות של כ”ק אדמו”ר וגילה דברים שאף אחד (לכאורה כולל הרי”כ) לא גילו..

ולגופו של ענין: ברור ופשוט שרובם של החסידים משני צידי ה’מתרס’ רוצים באחדות, כרצונו של כל אדם ישר לא כ”ש יהודי ולא כ”ש וק”ו חסיד ליובאוויטש. ולא לדורנו נועד מכתבו של הרי”כ, עכ”פ לא בחריפות שכזו.

מכתבו של ר’ יואל הוא נגד אנשים ספציפיים ביותר, שאז הם בלטו מאוד, והם העסקנים שדאגו ליצור חברה הנקראת ”משיחסטית”, ולדעתו העסקנים האלו פעלו מתוך אינטרס אישי, הם תפסו אנשים תמימים (משום מה רואני שהשורה הזו במכתב התפספסה במהלך הדיון) - המרכיבים בעצם את רובה של התנועה המשיחיסטית כיום - ועל ידם הם מינפו את האינטרס האישי אותו הם רצו להפיק.
את אותם העסקנים הרי”כ גינה בחריפות ובצדק, וכמובן ופשוט לא את רוב חברי התנועה היראים ושלמים, שסה”כ - לדעת הרי”כ - טעו מתוך תמימות.

לסיכום העניין: המכתב לא נגע לרוב חברי התנועה ה”משיחסטית” דאז אלא לעסקנים שבהם, ובמצב השורר כיום בליובאוויטש ת”ל, המכתב נוגע הרבה פחות גם מאז, ולא משם נביא ראיה לכל צד שהוא.
א. נא לצטט את הודעתי במלואה במצב הנוכחי דבריי הוצאו לחלוטין מהקשרם!!

ב. בינתיים הקשר היחיד אותו אני רואה בין הודעתך להודעתי הוא איזכורו של ר' יואל.
האם תוכל לפרט יותר מה אתה מגיב ועל מה?
(שים לב: אני דיברתי על גישתו הכללית של ר' יואל כרקע לגישה הכללית העומדת ביסוד השיטה המשיחית. ואתה כותב על דעתו הספציפית של ר' יואל לגבי התייסדות המפלגה המשיחיסטית)
תיתי לי

שליחה על ידי תיתי לי »

למעשה הכביכול מחלוקת הוא לענ"ד בהשראת חינוכו של ר' יואל.
ואולי לכן הנוכחות שלה היא בעיקר אצל ישראלים שקיבלו ממנו את דעותיו [א]
דהיינו: שימת דגש על הדרך של 'השכלה' לאמור, לא להתחשב במצב הפנימי וכו' כי אם לאחוז בדברי הרב, ורק בדברי הרב, אשר כל המשפיעים כאין נגדו ואפס משקל לדבריהם כנגד דבריו [ב], ולהיות תפוס בהשכלה [ג] עד שכל המחדו"מ יהיו פועל יוצא שלה בלי להתפעל משום דבר, פשוט כי הוא לא תופס מקום.
וגישה זו נהפכה כנגדו אחרי ג' תמוז לבטל את דבריו מכל וכל בהעדיף את דברי הרב על פשטותם כפי שהובנו בשעתם בלי להתרשם מההתפתחויות [ד]
[א] לא רק ישראלים קיבלו את דעותיו, גם בני חו”ל קיבלו את דעותיו. ועוד איך.
מפאת צמצום הדעת שאחז בעיקר בציבור הישראלי, וזאת בשידול אינטרסנטים פוליטיים קמה לה מחלוקת וגם ניצבה, כשצד אחד של המתרס מצטט את ר’ יואל שלפני ג’ תמוז, והצד השני את ר”י שאחרי ג’ תמוז, בו בשעה שר’ יואל לא התכוון לא לדעתם של אלו ולא לדעתם של אלו..
[ב] הטענה שר”י מבטל את כל המשפיעים היא טענה שטחית שמגיעה מאי הכרת ר’ יואל כלל.
[ג] טענה של ישי”ק כאמור
[ד] שוב כאמור, ר’ יואל לא התכוון להיות שוטה וכשם שלא פירש את ”ומשיח צדקנו בראשנו”, שמשיח יהלך מעל הראשים שלנו, ואם יבוא משיח ולא נראה שהוא הולך מעל ראשינו אזי עכצ”ל שהוא הלך ואנו אלו שלא ראינו, או לחלופין מש”כ בש”פ בא נ”ב שנשמות בגופים נלך לקראת משי”צ ללא הפסק בינתיים ולכן צ”ל שכבר היה ביאת משיח ומיני אז אותה שיחה לא הלך לעולמו אף אדם (כפי שבקצה המחנה דאז, היו שפירשו כן, ות”ל הם ספו תמו מן העולם.), כן הוא לא פירש בשאר חלקי השיחות.

ור’ יואל לא ראה סיבה לשתוק מפאת אלו שלא הבינוהו נכונה (שלא לדבר על העסקנים שדאגו לא להבין נכון.) כתימה חז”ל ”יאבד עולמו מפני השוטים?”
דודעלע

שליחה על ידי דודעלע »

תיתי לי כתב: 20 אוקטובר 2022, 22:16
דודעלע כתב: 02 פברואר 2022, 23:16 דגש על הדרך של 'השכלה' לאמור, לא להתחשב במצב הפנימי וכו' כי אם לאחוז בדברי הרב, ורק בדברי הרב, אשר כל המשפיעים כאין נגדו ואפס משקל לדבריהם כנגד דבריו
[ב] הטענה שר”י מבטל את כל המשפיעים היא טענה שטחית שמגיעה מאי הכרת ר’ יואל כלל.
אוי אוי אוי...
חסורי מחסרא והכי קתני:
דודעלע כתב: 02 פברואר 2022, 23:16 דגש על הדרך של 'השכלה' לאמור, לא להתחשב במצב הפנימי וכו' כי אם לאחוז בדברי הרב, ורק בדברי הרב, אשר כל המשפיעים כאין נגד הרבי ואפס משקל לדבריהם של המשפיעים כנגד דבריו של הרבי
עכשיו תקרא את הכל שוב, ותאמר לנו האם והיכן דרושה הבהרה

(העניין בקצרה: ר"י חינך את כולם ש'יש רק רבי' מה שגרם לחסידים רבים לדחותו אחרי ג' תמוז בסיסמא זו ממש. ועיין בארוכה בהקדמת הספר שהוציאו עליו בני המפלגה המשיחיסטית)
תיתי לי

שליחה על ידי תיתי לי »

דודעלע כתב: 21 אוקטובר 2022, 02:04
אוי אוי אוי...
חסורי מחסרא והכי קתני:
דודעלע כתב: 02 פברואר 2022, 23:16 דגש על הדרך של 'השכלה' לאמור, לא להתחשב במצב הפנימי וכו' כי אם לאחוז בדברי הרב, ורק בדברי הרב, אשר כל המשפיעים כאין נגד הרבי ואפס משקל לדבריהם של המשפיעים כנגד דבריו של הרבי
אכן הבהרה חשובה, ייש”כ על התיקון.
דודעלע כתב: 21 אוקטובר 2022, 02:04 (העניין בקצרה: ר"י חינך את כולם ש'יש רק רבי' מה שגרם לחסידים רבים לדחותו אחרי ג' תמוז בסיסמא זו ממש. ועיין בארוכה בהקדמת הספר שהוציאו עליו בני המפלגה המשיחיסטית)[/size]
וע”ד קא תנינא ”וכי יאבד עולמו מפני השוטים?”
ולהעיר שרש”ו גופא (מחבר ההקדמה) אינו קיצוני יותר בדעתו מכל חברי הצד ה”משיחי”, אלא הוא שונה לחלוטין משאר חברי המתרס. ברור ופשוט שר”י מימיו לא האמין בקוים מוזרים כשלו ואל תשווה נא דמיונות שווא ומדוחים לדעתו של ר’ יואל.

וככלל, נדמה לו למר שמצא את הגלגל בשיחות נ”א-נ”ב, והרי”כ לא ידע או התעלם הימנו? אין למר כל צד לסבור שמא ואולי הוא לא פירש את השיחות נכונה? שיחות אלו הם הלא העמוקות שבתורת החסידות!
דודעלע

שליחה על ידי דודעלע »

תיתי לי כתב: 20 אוקטובר 2022, 22:16 ולהעיר שרש”ו גופא (מחבר ההקדמה) אינו קיצוני יותר בדעתו מכל חברי הצד ה”משיחי”, אלא הוא שונה לחלוטין משאר חברי המתרס. ברור ופשוט שר”י מימיו לא האמין בקוים מוזרים כשלו ואל תשווה נא דמיונות שווא ומדוחים לדעתו של ר’ יואל.
לא השוויתי ולא אמרתי ואפילו את ההקדמה ההיא לא קראתי בשלמותה, ואין אני מכיר בעומק דעת כל אחד מאנ"ש, ואני משתדל להניח בפשטות שכולם לנח"ר רבינו נתכוונו ומתכוונים

תיתי לי כתב: 20 אוקטובר 2022, 22:16 וככלל, נדמה לו למר שמצא את הגלגל בשיחות נ”א-נ”ב, והרי”כ לא ידע או התעלם הימנו? אין למר כל צד לסבור שמא ואולי הוא לא פירש את השיחות נכונה? שיחות אלו הם הלא העמוקות שבתורת החסידות!
ולזה כתבתי:
דודעלע כתב: 02 פברואר 2022, 23:16 בהעדיף את דברי הרב על פשטותם כפי שהובנו בשעתם [בין היתר -ע"י ר' יואל בעצמו] בלי להתרשם מההתפתחויות
תיתי לי

שליחה על ידי תיתי לי »

viewtopic.php?p=366#p366
מר ציין לעיל על הבנה מעמיקה כלשהי שהביאה אותו להכלת כל הדעות למן רי”ח ועד (י”א להבחל”ח) רז”צ (!!) על הכלה זו ערערתי באותיות הקטנות. לי הקטן זה נשמע מפליא מאוד.

עתה מר מוסיף להסביר כי המקור עליו הוא מתבסס ה”ה ר’ יואל שלפני ג’ תמוז. הפלא בלבי רק מתעצם.

לא ראי רי”ח כראי רז”צ הצד השווה שבהם שאינם כראי הר”י...

ידידי היקר, אני מציין שוב את מה שכתבתי כמ”פ, לימוד החסידות דורש יגיעה כלשהי טרם מגיעים עם שק קושיות ופירוקים.
שלח תגובה